Rólunk

SIMONPUSZTA

Magyar Történelmi Színház

Rólunk

Magyarországon az első Magyar színtársulat 1790-ben Budán alakult meg és 230 éve társadalomfejlesztő és szemléletformáló küldetés mellett egy működő társulási forma. 230 év!

Társulatunk

A Simonpuszta Nemzeti Lovas és hagyományőrző Egyesület, mint a Nemzeti Lovas Kultúra Központ üzemeltetője, megfogalmazta azon gondolatát, hogy változtat a több mint 200 éves történelmen és számos nagyszerű és érdemes művésszel összefogva létrehozza azt a színházi formát, ami ma még hiányzik a kultúránkból.

Rólunk

Mondhatni kerek évforduló, de ezen idő is kevés volt ahhoz, hogy egy olyan társulat jöjjön létre, mely a MAGYAROK TÖRTÉNELMÉVEL, annak hiteles és autentikus bemutatásával foglalkozik.


Olyan színes és izgalmas a történelmünk, annyi eseménnyel büszkélkedhetünk, hol pozitívan, hol negatívan, ám, mi vagyunk a főszereplők minden esetben, hogy szükséges egy olyan híd a történelmünk és a magyar emberek között, ami a mai kor elvárásait is figyelembe véve, kapocsként szolgál a múltunk hiteles módon történő bemutatásában.

"Kell egy hely ég és föld között"

…hangzott el először 1988. január 29-én a Vígszínházban a Padlás bemutatóján ez a pár szó, ami 2020 júliusában ugyanúgy érvényes, hiszen kell egy hely, ahol a nézők szívesen találkoznak a Nemzet múltjával, ahol megjelenik előttük a történelmünk egyes darabja, ahol életre kelnek Nemzeti Hőseink.

Legyen ez a hely Simonpusztán, a Nemzeti Lovas Kultúra Központban, ahol minden nemzedék, minden Magyar, határon belül, vagy határainkon túl, átélheti a saját történelmünk egyes szakaszát, ahol a fiatalokat a Hazafias öntudatra, a Magyarság szeretetére tanítjuk. Ahol az emberek lelkét megérintően élik át, a „Magyar Vagyok és Büszke”, érzést.

tovább olvasom

Rólunk

E nemes feladat teljesítésére szövetkezett művészgárda és koprodukcióban együttműködő partnerünk, a Magyarock Dalszínház már 20 éve foglalkozik történelmi művek színrevitelével oly módon, hogy előadásaik kezdetektől fogva sikert – sikerre halmoznak.

Vizeli Csabával, mint rendezővel és Laklóth Aladárral, aki egyben a Magyar Történelmi Színház egyik alapítója és igazgatója, olyan kulturális, szakmai munkát kezdtünk el, mely méltó a Magyarság múltjának bemutatásához, méltó a hazánk történelmének hiteles megelevenítéséhez.

Fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy a Magyar Történelmi Színház, nem lovasszínház, ám azokban a darabokban, melyben a szerző úgy gondolta és a történelmi korban is beleillik, ott a lovak és a velük kapcsolatos bemutatók elengedhetetlen része a produkcióknak.  

A Magyar Kormánynak köszönhetően már az idei évtől kezdődően nem csak a nyári szezonba, szabadtéren tudunk nagyszabású előadásokat tartani, hanem már a téli szezonba is, fűtött színházsátorban is folytatni tudjuk a közönség óriási érdeklődése mellett a Nemzetünk kultúrájába vetett hit alapú munkát.

2800 m2 -es sátornak köszönhetően hatalmas lehetőség nyílik a színházunk számára nagyszabású darabok bemutatására, mely esetekben, ha szükséges a lovas szereplők is feltűnhetnek.

A Magyart Történelmi Színház és csapata lelkesen, töretlenül a Nemzetünkhöz méltóan folytatja munkásságát, hiszen fontos minden magyar embernek a saját kulturális értékrendjének megalapozása, melyhez színházunk minden szakmai és élmény béli lehetőséget megragadva szeretne hozzájárulni ehhez a nemes célhoz.

A színházban az emberek értik egymást, mert a színháznak akadálytalan útja van az értelemhez és a szívhez egyaránt.